Да танцуваш със съвършенството

Танцуващата жена – в прекия и метафоричен смисъл – вдъхновява новата колекция на Liviana Conti, един от знаците на лукса в портфолиото на MDL. Това стана повод за великолепна фотосесия с Марта и дрехите на италианския бранд

23 June 2026

Снимка: Костадин Кръстев-Коко

 

Какво за теб не може да бъде никога елегантно? 

За мен няма нещо, което да не може да бъде елегантно. Веднъж бях на репетиция и ми съобщиха, че след половин час ще ми връчат „Кристална лира“. Нямаше време да се прибера, така че трябваше да измисля нещо от балетния ми гардероб, с което да съм облечена подобаващо за церемонията. И го направих. Случвало ми се е и да сложа клин с висок ток и пак да изглежда елегантно. Много зависи как комбинираш и какво е отношението ти към теб самата и към дрехата. Самото ти поведение, жестовете ти могат да придадат елегантност и на облеклото. 

Брандът Liviana Conti се фокусира върху интелигентния лукс. Прави го по ненадминатия италиански начин. Какво за теб е интелигентният лукс? 

В тези дрехи аз преоткрих идеята за истинското майсторство. Да вземем една тяхна бяла рокля. Просто бяла рокля. В момента, в който я сложиш, ляга върху тялото ти все едно е правена специално за теб – така е скроена и изработена. Това е интелигентен лукс, зад който стоят много истински отдадени професионалисти. Аз работя по подобен начин. Можете да гледате много постановки на „Лебедово езеро“, но малко ще са тези, които ще ви докоснат. Интелектът е най-важното за всяка работа. Вкусът също е част от интелекта. Зад тази колекция на Liviana Conti стои страхотен екип с много опит, вкус и талант. И това личи във всеки детайл. И е много близко до нашата работа и нашето търсене на съвършенството. 

Ти си прима, но си и художествен директор на балета. Второто е вече един много различен танц, нали? 

Коренно различен. Като човек, който е прекарал целия ден в залата – сама и със сценичния ми партньор, изведнъж станах ръководител на 70 човека. Да, ние с тях сме работили заедно, но длъжността ми предполагаше и нов вид отношения. Респектът, който винаги са изпитвали към мен като балерина, беше добро начало. Но администрацията е много далечно от мен нещо. Първата година се бях заровила в кодекси на труда, договори, работа с юристи. Трябваше да съм подготвена и да знам отговорите на всякакви въпроси, които биха възникнали у хората от трупата. Положих огромни усилия. Много съм благодарна на колегите, работя много лесно с тях, много са дисциплинирани, имат ми доверие, слушаме се взаимно. Не се притесняват да споделят проблеми. Аз правя всичко възможно да помогна.

« предишна страница следваща страница »
ТВОЯТ КОМЕНТАР
ТВОЯТ КОМЕНТАР