На години, в които повечето жени кротко се оттеглят в пенсия и усвояват тайните на плетивото, тя има моден блог, 130 000 последователи в инстаграм, била е корица на списание Gray, работи в колаборация с модния бранд Uniqlo и е в центъра на много фешън събития за блогъри. Докато в очите на света е модна икона, Лин Слейтър твърди, че води съвсем обикновен живот като професор по неврология, бивш директор на проекта „Сексуално малтретирани деца“ към асоциацията „Адвокати за децата“, основател на първия Център за правна защита на деца и преподавател в колеж по социални дейности.
Модата беше моята противотежест на скучното ежедневие
Стилът й може да бъде описан с пет думи: ърбън, интелектуален, монохромен, артистичен, авангарден. Миксира дрехи от японски дизайнери, винтидж магазини и улични пазари. Тя може да е „случайна“ модна икона, но никога през 40-годишната си научна кариера не се е обличала случайно и без да вложи креативност и фантазия. „Модата беше моята противотежест на скучното ежедневие“, казва Лин, която е обсебена от модата от дете и въпреки че е избрала друго поприще, е посещавала лекции в Института по мода и в две от най-добрите американски училища по мода.
Дамата се облича наитина интересно и разчупено, но изглежда на 73. А защо такова възклицание, че е на 63? 63-годишните трябва да се обличат като столетници ли? Доста, дори и обикновени жени, на 63 са още в добра форма и добре облечени без да са баби