Анджелина Джоли превърна премиерата на филма „Couture“ в едно от най-обсъжданите събития на тазгодишния Международен филмов фестивал в Торонто (TIFF).
Тя се появи в изключително стилна и дръзка визия – актрисата бе облечена само в дълго кафяво двуредно палто на Gabriela Hearst. Визията й обаче имаше един основен акцент - високата цепка, разкриваща перфектните й крака.
Този интересен стайлинг напомни на емблематичния момент от наградите „Оскар“ през 2012 г., когато Джоли бе в черна рокля на Versace пак с основен акцент висока цепка и дълги крака.
Вижте снимки в галерията ни.
Филмът „Couture“ едрама на режисьорката Alice Winocour. В него Анджелина влиза в ролята на Maxine Walker, режисьорка, която се бори едновременно с развод и с диагнозата рак на гърдата, като действието се развива на фона на изключително интересния свят на висшата мода по време на Paris Fashion Week.
Историята носи особено лично значение за Джоли. Тя сподели пред журналисти, че вече е на 50 години – възраст, на която майка ѝ и баба ѝ са преминавали през химиотерапия. Затова за нея филмът е не просто професионален проект, а и начин да осмисли собствената си семейна история. По време на снимките актрисата често е носила огърлица, принадлежала на майка ѝ – малък, но емоционално значим жест, който ѝ е носил утеха в трудните моменти.