Джулиан Асандж станал баща на двама сина
eva.bg 12 April 2020
Докато се криел в посолството на Еквадор в Лондон, основателят на „Уикилийкс” Джулиан Асандж станал баща на две момчета – това разкри неговата адвокатка и майка на децата Стела Морис. 37-годишната Морис разказва пред журналисти, че връзката им е започнала през 2015 г., когато тя често го посещава в посолството, за да му помага в битката да избегне екстрадиция в САЩ. Две години по-късно се ражда големият им син Габриел, а след година – и по-малкият Макс. 48-годишният Асандж е наблюдавал раждането на децата си, заснето с GoPro камера. Стeла и двете деца са посетили Асандж заедно, когато Макс е бил на три месеца.
Стела Морис решава да проговори, тъй като в момента достъпът до Асандж, който излежава присъдата си в лондонския затвор Белмарш, е невъзможен. Тя обаче знае, че той е в изключително крехко физическо и психическо здраве, а в затвора вече има случаи на заразени с коронавирус затворници, един от които е починал.
„За последните пет години разбрах, че любовта може да живее дори при най-непоносими обстоятелства. Сега обаче всичко е различно и вече се страхувам, че никога повече няма да го видя жив. Животът на Джулиан е в много сериозна опасност. Не мисля, че ще оцелее, ако се зарази с коронавирус” – каза адвокатката.
Габриел и Макс не са единствените деца на Асандж. От бившата си съпруга Тереза той има 31-годишен син Даниел, а според непотвърдени от него слухове има и дъщеря от неизвестна жена.
На 11 април се навърши една година откакто основателят на „Уикилийкс” бе изведен от посолството на Еквадор и затворен в Белмарш. Ако бъде екстрадиран в САЩ, го заплашва до 175 години затвор по различни обвинения в шпионаж и публикуване на строго секретна информация.