Кейт, шапката и бурният вятър
eva.bg 26 March 2026
Непокорно и своенравно е английското време. Няма пощада нито към обикновените хора, нито към кралските особи.
В това многократно се е убеждавала и принцесата на Уелс, която сега трябваше пак да води лична битка с бурния вятър.

Кейт Мидълтън заедно с принц Уилям имаха важен ангажимент – да присъстват в Кентърбърийската катедрала за официалната церемония по интронизацията на първата жена духовен водач на Църквата на Англия от 1400 години насам.
За целта принцесата бе избрала строг и стилен тоалет – палто на Suzannah London и широкопола шапка на Juliette Botterill.
Истинско изпитание обаче се оказа за Кейт да задържи шапката на мястото си. Бурен вятър, проливен дъжд, задължителни ръкостискания, усмивки, етикет… и през цялото това време трябваше да се бори с вятъра, за да не отвее шапката й.
Вижте снимки в галерията ни.

Трябва да отчетем на Кейт положените усилия и заслужената победа в битката с вятъра. Въпреки че шапката беше с такъв размер, че изглеждаше почти невъзможно да се задържи на главата й, в крайна сметка Кейт се справи.
Тежката е кралската корона…
